ATT este în doliu

Suntem profund îndurerati la aflarea veștii încetării din viață, ieri, 24 februarie 2020, a colegului nostru, domnul HELMUT MATHES, emblematic pentru TIPOGRAFIA HONTERUS din Sibiu, unul dintre fondatorii ATT- Asociatiei Tipografilor" Transilvania".

ATT este în doliu

Helmut Mathes a fost prezent la toate întâlnirile ATT și a fost unul din stâlpii asociației. Dumnealui a fost legătura noastră cu asociația germană a tipografilor și a vegheat la respectarea principiilor sănătoase, a preciziei și punctualității.

Ne vor lipsi rigurozitatea și profunzimea judecății unui membru cu un uriaș spirit asociativ și civic. Breasla tipografică pierde un mare om, modest, drept, erudit și protector al valorilor noastre.

Suntem alături de familia indurerată, pe care o rugăm să primească sincerele noastre condoleanțele!
Înmormântarea va avea loc joi, 27 februarie 2020, ora 13.30, la capela Bisericii de pe stada Mihai Viteazul din Sibiu, încăparea dinspre boulevard.

Dumnezeu să-l ierte si să-l odihnească în pace!